Zabúdame. Ale až tak?

Autor: Lucia Mikovičová | 9.4.2013 o 19:32 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  557x

"Mýliť sa je ľudské" poviete si. No stávajú sa aj omyly, ktoré nie sú len tak ľahko prehliadnuteľné a môžu mať fatálne následky.

 

V médiách sa objavila správa o tom, že lekári pri operácii pacientovi zabudli v tele 30 centimetrov dlhý chirurgický nástroj. Nie je to prvý krát, čo počet použitých nástrojov po operačnom zákroku rapídne klesol. Lekári zabúdajú ihly, obväzy a rôzne kovové nástroje. Je to bežný štandard, alebo skôr niečo výnimočné? Aktuálne začínam mať pocit, že už sa niet čomu diviť. A práve to je na tom smutné.

Možno je to spôsobené dobou v ktorej žijeme a samotným tempom života. V dnešnom pracovnom kolotoči sa z nás zamestnávatelia snažia vyťažiť maximum a paradoxné na tom je, že tí najšikovnejší zamestnanci majú toho na chrbte naloženého najviac. Všade sa znižujú stavy a zostávajú len tí najlepší, ktorí robia všetko. Okrem svojich doterajších povinností dostanú za úlohu aj povinnosti svojich prepustených kolegov. Každý si akosi zvykol na to, obracať sa pravidelne na ľudí u ktorých už dopredu vie, že si odvedú svoju prácu zodpovedne. Avšak aj ten najlepší a najsvedomitejší človek príde raz do fázy, keď pod ťarchou množstva povinností začne byť vyčerpaný, viac náchylný na stres a prirodzene začne robiť chyby.

Je náročné vystupovať z rozbehnutého vlaku, ale aby nedochádzalo k omylom a aby sme "nezabúdali nástroje" tam, kde nepatria, skúsme trochu spomaliť, zamerať sa na podstatu a snažiť sa robiť si svoju prácu najlepšie ako vieme a pokiaľ možno sa z toho nezblázniť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Škandály a prešľapy, ktoré stáli pri zrode fenoménu paparazzi

Ktoré škandály, príbehy a celebrity stáli pri začiatkoch bulvárnej fotografie?

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.


Už ste čítali?